Bazalt bordür taşları, tıpkı Granit gibi volkanik kökenlidir. Granit taşların kuzeni diye tabir edilebilecek bu taşlar da tıpkı kuzeni gibi sağlam ve diri yapıda olmaktadır. Tercih sebeplerinden bir diğer ise, kullanım alanları ile ilgili olan solmazlıktır.

Bazalt bordür taşları, solmaz özelliklidir ve uzun kullanımlara uygundur. Dekoratif uyumluluğu sebebiyle, özellikle kamu kuruluşları tarafından da sıkça tercih edilmektedir.

Üretim ve İşlenme aşamalarında sıkı dokunmakta ve sağlıklı ürünler olarak imal edilmektedirler. Ağırlıklı olarak iki farklı renk seçeneği ile karşımıza çıkmakta ve boyanabilir özelliğiyle dikkat çekmektedir. Maddeler halinde işleyecek olursak bordür taşlarının tercih sebepleri şöyle listelenebilir;

  • Solmaz
  • Sağlam
  • Dekoratif
  • Boyanabilir
  • Farklı Boyut Seçenekleri
  • Kolay İşleme
  • Erişim Kolaylığı

Bazalt bordür taşlarının bu sebeplerle kullanımına genelde şahit oluruz. Bunların yanı sıra, bu taşların imalatında işçilik de çok önemli bir faktördür. Gelişmiş ve ileri teknoloji disklerle birlikte, gayet düzgün ve temiz yüzeyler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Solmaz

Bazalt bordür taşları, ağırlıklı olarak kaldırım kenarlarında ve sık yıpranma riskine sahip köşelerde kullanıldığından solmaz özellikli olmaları sebebiyle tercih edilmektedir.

Sağlam

Granitlerde olduğu gibi bazalt bordür taşları, çok sağlam taşlardır. Solmamakla birlikte uzun ömürlü oluşları da tercih sebepleri arasında gösterilebilirler. Disk kesicilerden geçtiği halde parçalanma ve kırılma gibi sorunlarla karşılaşmazlar.

Dekoratif

Dekoratif olma özellikleri sayesinden güzel bir görüntü ortaya çıkaran bu taşlar, peş peşe uygulandığı alanlarda nizami bir yapıya bürünürler. Birbirine uyumlu yapıları, rağbet görmelerindeki etkenlerden biridir.

Boyanabilir

Bazalt bordür taşları, genelde siyah ve füme tonlarında üretilirler. Ancak yol ve kaldırım kenarlarından uygulamalarda, gerek trafikte dikkat çekmek için gerekse belirli alanları birbirinden ayırmak için farklı renklere boyanabilirler. Sıkça karşımıza çıkan renk uygulamaları ise, dikkat çekici kırmızı ve sarıdır.

Farklı Boyut Seçenekleri

Farklı boyutlarda üretilebilen bazaltlar, düzenleme ve yerleştirme aşamalarına uygun olarak şekillendirilebilirler. Üretim aşamasında da talebe göre farklı boyut seçenekleri sunan bazalt bordür taşları kullanıcı için de kolaylık ve alternatif sağlamaktadır.

Kolay İşleme

Uygulanılan yüzeylerde olduğu kadar üretim aşamasında da zorluk çıkarmayan bu taşlar,  kaliteli bir işçilik ile pürüzsüz yüzeylere sahi olabilmektedirler. Talebe uygun olarak işlenerek hem üreticiyi hem de kullanıcıyı yormamaktadır.

Erişim Kolaylığı

Gerek ülkemizdeki kaynakları gerekse tedarik açısından zenginliği sebebiyle, bazalt bordür taşları talep edenler için uygun bir çözümdür. Ülkemizde bol miktarda üretilen ve bulunabilen bu taşlar tüm kurumlar ve talepkârları açısından erişim kolaylığı sağlamaktadır.

Ek olarak bazalt bordür taşları, yol, kaldırım, tretuar, garaj içleri, parklar ve peyzaj düzenlemelerinde kullanılmaktadır.

Erga Granit olarak, uygun fiyat çözümlerimiz ile birlikte hızlı teslimatımız sayesinde müşterilerimizin bazalt bordür taşı taleplerini karşılamaktayız. Bu konudaki talepleriniz için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir, bilgi alabilir ve ürün talebinde bulunabilirsiniz.

Bazalt bordür taşları, dokusunu ve pürüsüzlüğünü kaybetmediği için sıkça tercih edilmektedir. Siz de Erga Granit’in Bazalt Bordür Taş çözümlerinden yararlanmak isterseniz 7 gün 24 saat 0533 480 21 72 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya sayfalarımızı takip ederek ürünlerimizi görebilir ve bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir