Diyarbakır bazalt küp taşı, şehrin mimarisinin korunmasında kullanılan bir doğal taştır. Yıllardır yapısı değişmeyen Diyarbakır bazalt taşı birçok tarihi yapının restorasyonun da kullanılarak orijinalliği bozulmadan korunması sağlanmaktadır. Diyarbakır bazalt taşı altıgen şeklinde üretilerek birbirlerine pazıl gibi birbirine geçecek şekilde üretilerek sağlamlığı daha da perçinlenmiş olunmuştur. Altıgen yapısı ile de birçok süslemelerde de kullanılmaktadır. Diyarbakır’da çok fazla bulunan bazalt küp taş etraftaki birçok yapıda da kullanılmıştır. Sağlam olmasından dolayı da eskiden beri birçok evin ve tarihi yapının yapısında da bulunmaktadır. O nedenle de bölgedeki birçok tarihi konaklar günümüze kadar gelmiş bulunmaktadır. Diyarbakır bazalt taşının özelliğinden en önemlisi ise üzerinde bulunan gözenekleri suyu yapısına geçirerek serinlik sağlar. Kışın ise buzlanmaya engel olur.

Diyarbakır Bazalt küp taşı üretimi

Diyarbakır bazalt küp taşlarını üretimini yapan Karacadağ da çıkartıgımız bazalt küp taş bloklarını siz değerli müşterilerimize değişik ebatlara bazalt küp taş  üretimlerimiz mevcut olmaktadır.

bazalt küptaş

Diyarbakır Bazalt küp taşı

Erga madenciliğin bünyesinde işlem yapan Diyarbakır bazalt küp taşı ile şehre ait olan birçok motiflerin resimlerini çekerek Bazalt taşı ile yollarda motifler olarak kullanılmaktadır. Diyarbakır bazalt taş ürünleri birçok tarihi yapının motiflerinin de restore edilmesinde kullanılmaktadır. Bazalt taş kullanılmasının nedeni ise yapısının sert ve kırılmasının zor olmasından dolayıdır. Bazalt taşı üretimi, bazalt küp taş, bazalt oluk, bazalt bordür olarak üretilmektedir. Çeşitleri ile bazalt taşı çeşitli yerlerde kullanılmaktadır. Erga madenciliğin kanatları altında büyüyen, Diyarbakır bazalt küp taş bölgelerdeki tarihi sokakların esintisini insanlara hissettirmektedir. Diyarbakır’ın birçok tarihi bölgesinde bulunan Bazalt taşları, hem sağlamlığı hem de tarihi bir hava kazandırmasından dolayı tercih edilmiştir.

Diyarbakır Bazalt küp taşı döşeme

Diyarbakır Ergani de ikametgah eden bazalt küp taş ve Bazalt küp taş ustalarını barındıran ve profesyonel bir şekilde granit küp taş üretimini yapan firmamız bunun yanında bazalt küp taş döşeme işlerinde yapmaktayız.

Bazalt küp taşların fiyatları

Diyarbakır’ın toprak yapısının özelliği nedeni ile de bazalt taş çeşitleri çok değerli bir doğal taştır. Erga madencilik, Diyarbakır bazalt küp taşı ile birçok alanda öncü olmuştur. Dünyada ülkemizi doğal taş madenciliğinde listelerin başlarına taşımaktadır. Erga madencilik birçok alanda Diyarbakır bazalt taş ürünleri ile yolları, tarihi yapıları, bahçeleri süslemiştir. Bahçelerine güzel motiflerle süslemek ve bahçesini çamurdan kurtarmak isteyenlerin en çok tercih ettiği doğal taş türüdür. Bazalt taşların iki renkle oluşturulan motiflerle sokakları ve bahçeleri süslemektedir. İki renkle oluşturulan motifler insanları büyülemektedir. Özelliklede belediyelerin yollarda ve kaldırımlarda yapmış olduğu motifler birçok şehri süslemekte ve ziyaretçileri kendine hayran bırakmaktadır.

Diyarbakır Bazalt küp taş fiyatları 2019

Diyarbakır Bazalt küp taş, Diyarbakır aşınma ve iklim şartlarından en az etkilenmesi nedeniyle tercih edilme sırasında, önde gelen doğal taştır. Doğada volkanik kayaç gurubunu teşkil eden, çok geniş lav akıntıları yayılımı olan ülkemizde özellikle Diyarbakır yöresindeki 80 m. kalınlığında 10000 km2 lik bir alana yayılmış bulunan Bazalt küp taş,  Diyarbakır gözenekli ve gözeneksiz olarak iki gruba ayrılmaktadır. bazalt küp taş fiyat listemiz aşağıda siz değerli müşterilerine sunmaktadır.

Bu çalışmada; bazalt taşının mekanik özelliklerin Saptanması amacıyla, Tek Eksenli Basınç Dayanımı, Çekme Dayanımı ( Brazilian Yöntemi), Nokta Yükü Dayanımı, Darbe Dayanımı, Sürtünme İle Aşınma Kaybı, Darbeli Aşınma Kaybı ( Los Angeles Deneyi ) deneyleri, Fiziksel Özelliklerin Saptanması amacıyla Isıl İletkenlik, Yoğunluk Tespiti, Özgül Isı Kapasitesi, Su Emme ve Kuruma deneyleri ile Diyarbakır Bazalt’ın Kesile bilirlik ve Parlatıla bilirlik özellikleri incelenmiştir. Bu deneyler sonucunda gözeneksiz bazaltın gözenekli bazalttan daha rijit olduğu belirlenmiştir.   ve Diyarbakır bazalt küp taş üretimini yapan Karadeniz granit aş firması olarak tespitlerimizi yapmış bulunmaktayız.
Anahtar Kelimeler: Diyarbakır Bazalt Taşı, Diyarbakır, bazalt küp taşın, Basınç Dayanımı, Volkanik Kayaç, Aşınma Kaybı

Diyarbakır , bazalt küp taş FİYATI

Diyarbakır bazalt plaka ve döşeme taşları firması olan erga granit madencilik firması her projeye uygun Diyarbakır, bazalt küp taş üretimi ve uygulama faaliyetini veren ve DİYARBAKIR bazalt küp taşı fiyat listesini sunan firmamız ile görüşe bilirsiniz. FİYAT LİSTEMİZ AŞAGIDAKİ GİBİDİR.

[table id=19 /]

Diyarbakır Ve Kayseri Bazalt

Diyarbakır ve Kayseri bazalt taş alanında erga madenciliğe kaliteli ham madde sunmaktadır. Erga madencilik, bu hammaddeleri çocukluktan yetiştirilmiş personellerle yaparak kaliteli ürünlerle hizmet vermektedir. Bu iki şehirde de bazalt küp taş bakımından kaliteli üretimi sağlayarak birçok firmanın önüne geçmiştir. Bazalt küp taş üretiminde sağladığı kalite ile firması olan erga madenciliğe birçok katkıları olmuştur. Erga madencilik bu iki firma sayesinde birçok yere bazalt taş hizmeti sağlamış durumdadır. Bazalt taş türünde zirvede yer almaktadır.

Diyarbakır Ve Kayseri Bazalt Taş Kalitesi

Diyarbakır ve Kayseri bazalt taş kalitesini dünyada da birçok ülkeye kanıtlamış durumdadır. Türkiye’ de olduğu kadar birçok ülkenin de sokaklarını süsleyen Diyarbakır ve Kayseri bazalt taşları, erga madenciliğe büyük bir pazar payı sağlamıştır. Sağladığı bu pazar payı ile hem ülke ekonomisine katkı sağlarken hem de ülkemizin doğal madenlerinin dünyaya tanıtılmasını sağlamıştır. Sadece üretimini değil çekirdek yetiştirme ustalar ile uygulamalarını da yapmaktadır. Hizmet vermekten mutluluk duyan erga madencilik, Diyarbakır ve Kayseri bazalt taş hizmetinde nakliye, taşıma hizmetlerini de vermektedir. Verilen bu hizmetlerde müşteri memnuniyeti esas alınarak yapılmaktadır.

Diyarbakır Ve Kayseri Bazalt İle Erga Madencilik

Erga madencilik verdiği bu iki şehirdeki hizmetlerle doğal madenlerimizin değerlendirilmesinde birçok çalışmalar yapmaktadır. Hem ham maddesi kaliteli hem de üretimi sırasında yapılan işlemler kalitesine değer katmaktadır. Bu da erga madenciliğe kazanç olarak dönmektedir. Bu kaliteli hizmet erga madenciliğin adını dünya ülkelerinin sokaklarına da taşımış durumdadır. Birçok ülkenin sokaklarını süsleyen bazalt taşı Diyarbakır ve Kayseri’nin toprak yapısının bazalt taşına kazandırdığı özelliklerle de güzellik katan erga madencilik ürünleri terciklerde ilk sıralarda yer almaktadır. Diyarbakır ve Kayseri’nin toprak özelliklerinden dolayı dayanıklılık kazanan bazalt taş, erga madencilik işçiliği ile buluşarak bulunması zor bir kalite elde edilmiştir. Diyarbakır ve Kayseri bazalt taş gün geçtikçe üründe çeşitli desenler yaparak görüntü güzelliğinde de müşterilerine hizmet vermektedir. Bu hizmet kalitesi ve doğru ham madde ve işçilikle adını dünya ülkelerine kadar duyurmayı başararak, ülkemize de dış ticaret pazarında önemli ölçüde pay sağlamış olmaktadır.

 

Benzer Gönderiler

14 Yorumlar

  1. ERGA GRANİT MADENCİLİK FİYATLARI SÜREKLİ GÜNCELDİR VE FARKLI EBATLAR İÇİN DEĞİŞE BİLİR.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir