İzmir Granit, sert ve kristal yapılı mineraller üzerinden meydana gelmiş olan taneli görünüme sahip magmatik derinlik kültesinden oluşmaktadır. İzmir granit Plüton içeriğinde ki taneler çoğu zaman gözle görülebilir büyüklükte olabilirler. İçeriğinde yer alan mineraller ( feldspatın ortoklas ) cinsiyle birlikte ( plajoklas ve kuvarst ) minerallerden oluşmaktadır.
İzmir granit küp taşı Hepimizin çoğu zaman sıklıkla karşılaşmış olduğu bu granitler nasıl bir görünüme sahip olmaktadır.
Genel olarak açık renklere sahip içeriğinde yukarıda parantez içerisinde bahsetmiş olduğumuz (feldspatın ortoklas, plajoklas, kuvarts ) minerallerin miktar ve türüne göre renklerin değişkenlikleri meydana gelmiştir.

Günümüzde daha çok gri, pembe ve kırmızı renklerde olduğu gözlemlenmiştir.

Bu alanda kendini geliştirmiş ve granit sektöründe İzmir granit küp taş üretimini ve uygulamalarını veren firmamız İzmir granit küp taş fiyatlarını veren kurumsal firmalar arasında yer almaktadır.

izmir granit küp taş fiyatları

Granitler daha çok hangi hallerde karşımıza çıkar?

Yeryüzünde olduğundan fazla yaygın olarak bulunmakta olan granitler, batolitler ve silis şeklinde bulunabilmektedir.

Aşınmaya karşı oldukça direnişli olan, darbelere karşı dayanıklı ve güzel renklere sahip olan granit küp taşlar, atmosfer etkilerine karşıda oldukça dürenci yüksek olan maddelerden meydana gelmiştir.

Çoğu zaman sahiller, kaldırımlar ve belediye tarafından inşa edilen sosyal alanlar üzerinde sıklıkla kullanılan Granit küp taşlar kaplama olarak da kullanılmaktadır.

Yer içeriğinde 400 santigrat civarında bir ısıya sahip olması ve bu ısının soğuması için yüzyılların geçmesi gerekmektedir.

Bu ısının asıl sebeplerinden en önemlisi jeotermal sularında kaynağı olarak gösterilmesidir.

İzmir Granit küp taşlar, yer içine süzülen suların, granit çatlakları arasında yer alan hareketi ve olduğundan fazla

yüksek ısısıyla birlikte su sıcaklığının artmasında ve çözülebilir mineraller aracılığı ile suyun bünyesinde yer almaları

en çok tercih edilen küp taşlar arasında yer almasına neden olmaktadır.

Yapı gereği dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı olması ve yapı içeriğinde yer alan iklim korumasına karşı pozitif sonuç vermesiyle birlikte düzenli olarak bakıma ihtiyaç olmadan

Yapısını oldukça uzun süre koruyabilen taşlardan birisidir.

Bu sayede her türlü yerler kullanıma açık olan küptaşlar, zengin renk seçeneği ve alternatif dokusuyla modern mimarinin vazgeçilmez en önemli yapı malzemelerinden birisi olarak karşımızda yer almaktadır.

Her türlü ebat, çeşitli kalınlılıklara da boyutsal olarak elverişli olan İzmir granit küp taşlar günümüzün en önemli araçlarından birisidir.

İzmir Granit Küp Taş Nerelerde Kullanılabilir?

Daha çok yapı gereği dayanıklı olması sebebiyle sosyal çevre alanlarında kullanımı sağlanan küptaşlar, konutlar üzerinde de kullanılmaktadır.

Günümüzün getirmiş olduğu teknolojik buluşlar ve imkânlar doğrultusunda yapı sektörlerinin cephe kaplamasında

da sıklıkla tercih edilmesi sektöre farklı boyutlara taşımasına neden olmaktadır.

Hem modern bir görünüme sahip hem de estetik açısından oldukça beğenilen küptaşların dayanıklılığı sayesinde

hem ömrünün uzun süreli olmasıyla ekstra masrafları ortadan kaldırmaktadır.

İzmir Granit Küp Taş Fiyatları

İzmir granit küp taş fiyatları bölgesinde ve sayacağımız diğer illerde de olmak üzere birim fiyatları şu şekildedir. Ankara, Konya, İstanbul, Düzce, Bolu, Yalova, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Eskişehir, İzmir, Muğla, Denizli ve Afyon çevresinde yer alan illerin 2016 yılı için geçerli olan metrekare fiyatı KDV hariç 36 Türk Lirasıdır.

Fiyatlarımız içerisine Nakliye,

Doğal kırma granit, işçilik ve sıkıştırma olarak fiyatlarımızda sürekli olarak güncel tutulmakla beraber

sizlere en iyi şekilde hizmet veren sektörün en önemli isimlerinden birisidir.

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir