Granit küp taş üretimi , yapı ve çevre düzenleme işlerinde en çok kullanılan sert yapı malzemesidir. Bergama gri granit küp taş ve Aksaray yaylak gri granit küp taş diğer çeşitleri ise granit küp taşı , Arnavut kaldırım taşı, beton küp taş, begonit küp taş çeşitleri ile üretimini yapan firma erga granit madencilik olarak bilinmektedir. Diğer yapı malzemelerine nazaran en iyi tasarımda kullanılan doğal taş cinsi çeşitleriyle granit küp taşıdır.

Granit küp taş – Üretimi

Granit küp taşı, doğal taşlar arasında en sağlam olanıdır. Sağlamlığı nedeni ile de birçok yerde kullanılmaktadır. granit küp taşları volkanik bir taş olduğundan çok değerli bir taş olmasına rağmen uygun fiyatlarla hizmete sunulmaktadır. granit taşı kullanımı sırasında da istenilen büyüklükte şekil bozukluğu olmadan kırılabildiği içinde tercih odaklarındandır. Yollara be bahçelere döşendiği sağladığı bir tarihi esintinin yanı sıra estetik görünümü ile de insanları etkilemektedir. Dayanıklı yapısı ve doğal bir renk sahibi olması da insanların dikkatini cezp etmektedir. Son zamanlarda tarihi yapılarının restore çalışmalarında da kullanılma sebebi kolay aşınmaması ve kolay kırılmamasından dolayıdır. Erga madencilik de granit taşının değerini bilerek onun çıkarılması işlenmesi ve hizmet olarak sunulmasında oldukça başarılı olmuştur.

Granit küp taş üretimi
Granit küp taşı üretimi

Granit Küp Taş Nasıl Döşenir ?

Granit küp taş döşeme detayını yazımıza göz ata bilirsiniz. farklı şekillerde ve projelerde değiştirile bilinir. ama bizler en sağlıklı ve sıkıntısız detaylarını sizlere aktarmak istiyoruz. öncelikle granit küp taşı döşeme işlemine başlamadan önce granit küp taşın döşeneceği zemin alanı toprak ise öncelikle yapmanız gereken mıcır veya mekanik getirilip zemine iyice yedirmeli ve silindir veya kompaktör ile iyice sıkıştırılıp döşenmesi lazım.

Granit küp taşların Pozları

  • Poz No: 17,144 MK
  • Tanım: Doğal küçük parke taşı (mpt) ile döşeme kaplaması yapılması.
  • Tam Tanımı: Doğal mozaik parke taşı ile döşeme kaplama yapılması (yol,meydan,park ,kaldırım ve benzeri yerlerde) (80-100 mm boyutlarında,granit,bazalt,diyorit,diyabaz,melafir,gabro,grovak ve benzeri taşlar ile)
  • Birim: m2 (metrekare)
  • Poz tipi: Analiz
  • Bulunduğu hitap: çevre ve şehircilik bakanlığı

Granit Küp taş Üretimi ve Nerede Çıkarılır?

Granit küp taş İzmir, Bergama, Aksaray, Yaylak, Giresun vizyon Doğankent, Diyarbakır, Ergani de çıkarılmaktadır.

Doğal granit küp taşların üretimi
Doğal granit küp taşları

Granit Küp Taşı Üretimi Fiyatları

Granit küp taşı fiyatlarını sürekli güncel tutan erga granit madencilik firması olarak 2009 dan beridir sürekli değişen granit küp taşların fiyatlarını güncel tutan erga granit madencilik olarak 2015, 2016, 2017 ve 2018 yılında sürekli günceliğini koruyan firma olarak bilinmekte. 1. Ankara, Konya, İstanbul, Bolu, Düzce, Yalova Bursa, Balıkesir, Aydın, Muğla, Afyon, Denizli illeri için geçerli metrekare fiyatı; 2018 granit küp taş m2 fiyatı 37 TL Kdv hariç. Nakliye, Doğal kırma granit, işçilik, Sıkıştırma olarak fiyatlarımız günceldir.

[table id=1 /]

2. Antalya, Kayseri, Malatya, Elazığ, Adana, Gaziantep, Şanlıurfa, Batman, Van, Bitlis, Diyarbakır, Bingöl, Erzurum, Erzincan illeri için geçerli küp taş metrekare fiyatları; 2018 granit küp taşı m2 fiyatı 48 TL Kdv hariç. Nakliye, Doğal kırma granit, işçilik, Sıkıştırma olarak fiyatlarımız günceldir.

Küp Taş Fabrika Ve Ocaklarımız

Granit küp taş İzmir, Bergama, Aksaray, Yaylak, Giresun vizyon Doğankent, Diyarbakır, Ergani de çıkarılmaktadır.

Granit küp taş ihraç 8x10
Granit küp taş ihraç 8×10

Granit Küp taş Üretimi Nerelerde Kullanılır?

Granit küp taşı üretimi genelde kaldırım , parke, bahçe, oteller, vilalar, otopark , devlet kurumları dahil bir çok yere granit küp taş yapılmaktadır.

1 Ton kaç metrekare yer yapar?

ErGa Madencilik firmamız bazalt ve granit küp taş üretimi ebat ve ölçüleri aşağıda sizlere sıralıyoruz.

10x10x8 – 5.5 metrekare yer kaplar. Granit küp taşı – sürekli stoka bulunmaktadır.
6x8x8 – 7.3 metre kare yer kaplar. Granit küp taşları – isteğe göre sıpariş
4x6x6 – 8.5 M2 Yer kaplamaktadır. Granit küp taş – isteğe göre sıpariş ede bilirsiniz.