Granit plaka, çeşitli yapıların dış yüzeylerinin kaplamaları başta olmak üzere birçok alanda kattığı derinlik ve dayanıklılığı sayesinde kullanılmaktadır. granit pılaka taşı Mutfak da dahil olan kullanım alanlarında, son yıllarda tercih edilen bir taştır. Artık sadece yapı malzemesi olarak değil, tencere, tava gibi hayatımızı doğrudan etkileyen ürünlerde de granitin tercih edildiği gözlemlenmektedir. Teflon tavalara göre, kanserojen içermemesi, çizilmeye ve ısıya karşı ekstra dayanıklılığı gibi etkenler ile fark yaratır.

Granit plaka Tekrar yapı malzemelerine geri dönersek, kesilen taşların boyutlarının genişliği ve inceliği sayesinde, bilinen klasik bir parke taşı görüntüsünde olan granit plaka, benzer diğer taşların aksine uzun ömürlülüğü, renk dayanıklılığı ve deformelere karşı dayanıklılığı ile tüketicilerin dikkatini çeker.

Mutfakta ara yüzey olarak kullanılan mermer taşlarının, zaman içerisinde darbeler ile çatlayan yüzeyinin aksine granit plakaların döşendikleri alanda kullanım sürelerinin mermerlere kıyasla en azından üç kat daha uzun olduğu tespit edilmiştir. Yapılan uzman araştırmasının, granit plaka taşlarının sağlık açısından çok elverişli ve kullanışlı olması nedeniyle mermerin yerine kullanılması gerektiğini ortaya koyuyor. Modern görünüşü ve damarlı yapıları ile kullandığınız alana ekstra güç ve enerji katacaktır. Renk ve ölçülerinde olan bol opsiyon sizin istediğini estetik ve sanatsal değerleri ortaya çıkartmanıza yardımcı olacaktır. Boyutları iki santimetreden on santimetreye kadar artabilir. Burada alıcının kullanacağı alan ile ilgili seçim yapması gerekmektedir. Dekoratif olarak yer döşemesi şeklinde de kullanabilirsiniz. Zemin hazırlığınızı doğru şekilde yaptığınızda ezilme ya da büzülmeler asla meydana gelmez. Profesyonel ekipler tarafından granit plaka döşenmesi daha faydalıdır. Sıkıştırılması ve döşenmesinde oluşabilecek çoğu hatayı firmalar kabul etmezken, bu konuda satın aldığınız granitler ile birlikte personelleri de yine aynı firmadan isterseniz, firma size bu konuda garanti sunmak zorunda kalacaktır. En kısa zamanda en doğru yapı düzenlemesi yapılacak ve sizler de bir ömür boyu bunun keyfini sürebileceksiniz.

Volkanik hatların taşıdığı milyonlarca yıllık güçlü enerji, dört büyük elementten toprağın en güçlü hali ile buluşuyor. Size sadece uzun yıllar boyunca keyfinizi süreceğiniz bir yapı alanının dilediğinizce kullanımı kalıyor.

Neden Granit Plaka?

Doğal olarak bulunan taşların içerisinde granit en dayanıklı ve sert taştır. İşlenmesinin çok kolay olması da bunda bir etkendir. Sertlik derecesi granitin 6.7-7 mohstur. Granit barındırdığı mineral silikat, kuvars ve feldspat ile çoğu benzer taştan çok daha dayanıklıdır. Çünkü alkol ya da aklınıza gelebilecek bütün mutfak kimyasallarına karşı dayanıklıdır ve hiçbir şekilde reaksiyon göstermeyecektir. Ultraviole ışıklardan hiçbir etki almaz, renk değiştirmez, yapısında ya da dokusunda kayıp yaşanmaz. Hava koşulları zarar veremez, kendilerini temizleme özelliğine sahiptirler. Hızlı hava değişiklikleri, yüksek ısılar, düşük ısılar, çizilmelere karşı piyasada olan en dayanıklı malzemedir. Mutfak içerisinde tezgah olarak kullanıldığında üzerinde hiç korkunuz olmadan bir şeyler kesebilirsiniz ya da hazırlayabilirsiniz. Granit taşların arasında sertliği kadar mukavemetliliği ile de söz ettirir. Diğer yapı taşları ve dekoratif taşlar ile kıyaslandığında en uzun süre üzerindeki cilayı koruyan taş, granittir. Bulundurduğu feldsipat en alt su sızıntısını gerçekleştirir. Yüzdeye vurulduğunda %0.03 civarında seyreder. Su hiçbir şekilde kullanılan alandan sızma yapmaz ya da dağılmaz. Yaptırdıktan sonra belirli bir sürenin ardından diğer malzemeler gibi bakıma muhtaç değildir. Bir kez yaptırmanızın ardından uzun süre boyunca dayanıklılığı ile sizleri büyüleyecektir. Siz alanınızı belirledikten sonra, araştırmalarınızda ölçüleriniz ile fiyat almaya başlayabilirsiniz. Ancak unutmayın doğru fiyat doğru firma ile önem kazanır. Aksi taktirde paranız ile rezil olmanızı hiç istemeyiz.

granit Plaka döşeme taşı üretimi ve uygulama

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir