Kategoriler
Doğal Taşlar

Gri Diyabaz Taşı Nerelerde Kullanılır?

ER-GA Granit firmamız ile tüm Türkiye içine ve Yurt dışına granit, bazalt ve Gri diyabaz küp taşları satışlarını birinci sınıf bir hizmetle gerçekleştiriyoruz. Diyabaz, derin magmada meydana gelen bir kayaçtır. Diyabaz taşı diğer kayaçlardan yüksek ölçüde bulunan sertliği ile ayrılır. Bu özelliği sayesinde soğuklarda bozulma yaşamaz ve büyük basınçlar altında bile su emişi azdır. Firma olarak en kaliteli gri diyabaz temini ve uygulamaları konusunda çalışıyoruz.

Gri Diyabaz Kullanım Alanları

İç mekanlarda kullanım imkanı yanında sert yapısı nedeniyle daha çok dış mekan uygulamaları noktasında diyabaz tercih edilir. Bu kapsamda meydan, bahçe, park, bulvar, yürüyüş yolu, yüzme havuzu zemini, köprü kaplamaları, alt ve üst geçit gibi uygulamalarda kullanılır. Diyabaz aşırı soğuk ve sıcak testlerinde yapı bozukluğu göstermeyen bir taştır. Yapısı nedeniyle diyabaz, tüm yüzey işlemlerinde kolaylıkla kullanılabilir. Profesyonel ekibimiz ve işçiliğimizle ER-GA Granit olarak bu malzeme ile uzun ömürlü garantili hizmetler sunuyoruz.

Gri Diyabaz Taşının Sağladığı Avantajlar

Gri Diyabaz taşı , çok soğuk ve çok sıcağa dayanıklı yapısı ile bozulmalara karşı büyük bir avantaj sunar, uzun ömürlü olması istenen uygulamalar konusunda tercih edilir. Dekoratif amaçlarla da kullanılan Gri diyabazlar, peyzaj düzenlemeleri noktasında da verimlidir. İçerdiği avantajlar nedeniyle kaldırım taşı yapımında da kullanılır. Beton üretiminde granüler malzeme, seramik sanayi alanında sırlama ham maddesi ve izolasyon sanayi alanında kaya yünü ham maddesi olarak da tercih edilir. ER-GA Granit olarak bizden kalite kontrolleri profesyonel denetimlerle gerçekleşen diyabaz ürünlerini güvenle temin edebilirsiniz.

Gri Diyabaz Taşları
Gri Diyabaz Taşı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir