Kaldırım Taşı Döşeme

Kaldırım Taşı Döşeme, Bazalt Kaldırım Taşı Döşeme Levha Taşı ( bayrak ) , genelde Kaldırım Taşı Döşeme levhaları veya yürüyüş yolları, avlular, çitler ve çatı kaplamaları için kullanılan genel düz bir taştır . Anıtlar, temel taşları , cepheler ve diğer yapılar için kullanılabilir. Kaldırım Taşı Döşeme Adı Orta İngilizce türeyen flagge belki Eski Norse gelen anlam çim Flaga levha veya yonga anlamına gelir.

bazalt Taşı Döşeme çatı ile Kaldırım taşı bir olan tortul kaya boyunca katmanlar ayrılmıştır yatak uçakları . Kaldırım taşı   genellikle bir şeklidir kumtaşı oluşan feldispat ve kuvars ve bir kumlu tane boyutu (0.16 mm – çapı 2 mm). Çökeltiyi bağlayan malzeme genellikle silis , kalsit veya demir oksitten oluşur. Kaya rengi genellikle bu çimentolu malzemelerden gelir. Tipik Kaldırım Taşı Döşeme renkler, kırmızı, mavi ve vardır tutkunu egzotik renk seçeneği mevcuttur olsa.

Kaldırım Taşı Döşeme olduğu ocaklardan ile tabakalı tortul kayalar olan yerlerde bölünebilir yatak uçakları. Örnekler arasında Arizona flama taşı ve Pennsylvania Blue -stone bulunmaktadır .

kaldırım taşları

Kaldırım Döşeme, Bazalt Taşı Döşeme Onüçüncü yüzyılda Avrupa mimarisinde tavan, duvar ve zemin daha süslü hale geldi. Özellikle Anglo-Saksonlar, kale ve diğer yapıların iç mekan odalarında döşeme malzemeleri olarak döşeme taşları kullanıyorlardı. Lindisfarne Kalesi içinde İngiltere ve Muchalls Kalesi içinde (14. yüzyıl) İskoçya kaldırım taşı zemin kalan binaların pek çok örnekleri arasındadır. Kaldırım Taşı Döşeme İŞİNDE HİZMET VEREN FİRMAMIZ SİZLERE HİZMET VERMEYE DEVAM ETMEKTEYİZ.

 

Benzer Gönderiler

0 Yorum

  1. paylaşmak ve paylaştırmak isteyen olursa konuyla alakalı iletişe geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir