Kategoriler
Granit

Karadeniz Granitaş Özellikleri

Günümüzde doğal yapıda olan ender taş çeşitlerinden birisi olan Granit Küp Taşlar, sizlere sağlamış olduğu hizmetler ile farklılığını açık şekilde ortaya sermektedir. Çevresel alanlarla sıklıkla karşımıza çıkan Granit Küp Taşlar, evlerimizi, çevremizi, iş yerlerimizi, sosyal alanları daha güzel bir hale getirebilmek için özel olarak dekore edilerek hizmet vermeye devam etmektedir. Yeni çağın gözdesi olarak ifade edilen Granit Küp Taşların teknik özelliklerine makalemiz içerisinde yer vererek sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Granitaş, Plüton içeriğinde ki tanelerin oluşumu ile magmanın derinlerinden gelen mineraller aracılığı ile oluşmuş geçmişi çok eski yıllara dayanan özel taş şekillerinden birisidir. Oluşan bu evremle toprak altında yaklaşık 400 derecelik ısı sonucunda taş haline dönen Granitler, yapısı bakımından da oldukça sağlam taşlardır. Bu özelliği sayesinde çevrede ve sosyal alanlarda karşımıza sıklıkla çıkması muhtemel bir olaydır.
Granit Küp taş larının görünümünü hepimiz biliyoruz. Fakat her zaman bilmemiz gereken en önemli unsur ise, açık renk tiplerine sahip olan ve içeriğinde barındırmış olduğu feldsoatlar ve mineral miktarları gereğinde tür bakımından kırmızı, pembe veya gri renk dönüşümüne sahiptir.

Granit küp taşlar

Granit Küp taşlar doğa üzerinde genel olan dayk, silis ve batolitler halinler görülür. Bu işlemler ise eski zamanlardan bu zamana kadar yollar ve yapılar üzerinde bolca kullanışmış, dayanıklı yapısı gereğince de aşınmalara, darbelere, basınçlara karşı oldukça etkili bir taş yapısı gereği çok fazla tutulmasını sağlamıştır. Değişik güzel renklere sahip olan Granit Küp Taşların cila ve parlama ile ilgili bir sıkıntısı bulunmamaktadır. Atmosferin olumsuz şartlarına karşı direnci yüksek olan bu taşların, büyük yapılı alanlar üzerinde genel olarak kaplama adı altında hizmet görmektedir. Granitin yer içerisinde 400 derecelik bir ısıya sahip olduğunu tekrar vurgularak bu sistemin geçmişi jeotermal suların genel kaynağı olduğunu ifade edebilmemiz mümkündür.

JEOTERMAL SULAR NASIL GERÇEKLEŞİR

Yer içine süzülmüş olan sular, granit çatlakları arasında oluşan hareketler ile birlikte, granitaş salgılamış olduğu yüksek ısısıyla birleşerek, minerallerin suyun bünyesine dahil olmasıyla birlikte jeotermal suların oluşumunu gerçekleştirmektedir.
GRANİT KONUTLAR ÜZERİNDE TERCİH EDİLMESİNİN SEBEBİ NEDİR?
Granitaş bu denli fazla tercih edilmesinin en büyük sebebi, dış etkenlere karşı olabildiğinden daha fazla dirençli olmasını öne sürebiliriz. Işık yansıması sayesinde parlaklığını uzun süre koruyabilen ve ilk gün ki muhafazasını halen geçerli kılabilen taş seçeneklerinden biliri olarak karşımıza çıkıyor olması konutlar üzerinde de kullanılmasını aktif şekilde olumlu etkilemiştir.
Firmamız sizlere bu hizmetleri hem uygun fiyatlar aracılığı ile gerçekleştirmekte olup hem de en sağlam Granit küp taş hizmetlerini 7/24 online olarak hizmet verebilmek için oluşturduğumuz sitemizi inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Karadeniz granitaş Döşeme örnekleri Ve Renkleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir