kastanmonu bazaltKaradeniz granit aş firmamız Kastamonu’nun Cide Belediyesi, şehrin sokaklarını Arnavut kaldırımı ve granit küp taşı ile kaplıyor.
Cide’nin en eski caddelerinden Hükumet Konağı Caddesi, eskiyen ve deforme olan asfaltından arındırılarak granit küp taş parke taşı ile kaplanıyor.
İlçede ilk defa kaldırımlara, nostaljik özellik taşıyan sağlam ve 4 santim kalınlığındaki bazalt küp taş, granit doğal küp taşlar döşeniyor.
Granit küp taş  Arnavut kaldırımı olarak da bilinen bazalt küp taş -granit doğal küp taşlar ile Hükumet Konağı caddesine yeni bir görünüm kazandırılıyor.
Halk eğitim Merkezi önünden Hükumet Konağı kapısına kadar granit doğal küp taşları döşeneceğini ifade eden Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir, “İlçemizde tüm yolları granit  küp taş döşeyeceğiz. Hükumet Konağı Caddesi paralelindeki Hastane Caddesinde de granit doğal küp taş yapım çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın en çok kullandığı bu iki Caddenin granit doğal küp taş döşenmesi bizim için önemlidir. Bu yolları asfaltlamak yerine diğer yeni açtığımız veya yenilediğimiz yollarımızda olduğu gibi granit doğal küp taş döşemeyi tercih ediyoruz. granit doğal küp taşının hem daha kullanışlı hem de daha ekonomik olması tercihimizi etkiliyor. Ayrıca yollarımızın daha modern görünümünü sağlıyor” diye konuştu.
İlçede Ramazan Bayramı öncesi yapılan hummalı çalışmalar, vatandaşlarca olumlu şekilde karşılanıyor.

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir