Geçen yıl bazalt taşı m2 fiyatları 2019 güncel olarak tutmuştuk 2020 yılında bazalt taşı m2 fiyatları 2020 fiyatlarını siz değerli müşterilerimizle paylaşıyoruz. Doğal taş oluşumlarından biri olan bazalt taşı her doğal taş gibi volkanik hareketler sonucu meydana gelir. Bazalt taşı, diğer kayaç türlerine kıyas ile daha çok dünya yüzeyinin altında yer alır.

Bazalt taşı halk arasında çok duyulan bir kayaçtır. Bazalt taşı, gabro taş ailesinden gelen önemli bir taş çeşididir. Bazalt taşı, çoğunluk ile plajıyoklaz ve piroksen minerallerinden oluşur. Bu taş, koyu renkli ve ince taneli kayaç türü bir kaya şeklinde olur.

Bazalt Taşı m2 – Özellikleri Nelerdir?

Bazalt küp taş ürünler,: Bazalt taşının en önemli özelliği volkanik kayaç olmasıdır. Yanardağların püskürtmeleri sonucu oluşan bazalt taşının diğer taşlar ile kıyaslandığında en belirgin farkı ise sert yapıya sahip olmasıdır. Bu şekilde dayanıklılığı ön plana çıkıyor. Bu dayanıklı ve sert yapısı ile yapı malzemesi olarak yaygın bir şekilde kullanılır. Sert yapısı sayesinde pek çok alanda aranılan taş haline gelmiştir.

Bazalt taşının bir diğer özelliği ise siyah renkli olması ve ağır bir dokuya sahip olması da gösterilebilir. Siyah renginin yanı sıra koyu ve açık gri tonlarına da sahip olabilen taş, doğada kütle, damar ve akıntı halinde bulunur. Bazalt taşı, yüksek sıcaklıklarda eritilen bazaltın taş yünü olarak da kullanılır. Ülkemizdeki üretimi ve maden çıkartılan bazalt taş rezerv durumu oldukça yüksektir. Bazı bölgelerde bazalt taş ile binlerce kilometrekarelik yerler örtülür.

Bazalt Taşı m2 – Nerelerde Kullanılır?

Yapı malzemesi olarak kullanılması haricinde genellikle köprü yapımlarında ve kaldırım inşasında da tercih edilir.

Diğer kullanım alanları ise aşağıdaki gibidir:

  • Merdivenler
  • Basamaklar
  • Kaplamalar
  • Demiryolları
  • Asfalt Yapımları

Bu alanlar haricinde binaların iç ve dış inşasında da yer alan bazalt taşı, son zamanlarda hediyelik eşya sektörü içerisinde süs biblolarında da tercih edilen bir yapı elemanı oluyor.

 

Bazalt Taşı Metrekare Fiyatları Nedir?

 

Bazalt taşının üretimi ve çıkartıldığı yerler fazla olmasından dolayı fiyatları da uygun şekilde bulmak mümkündür, Bazalt taşı m2 fiyatları 2019 olarak birçok firmadan arama yapılabilir. İstenilen ölçüye, kullanılacak alana ve çeşidine göre farklılık gösteren bu taşı, yaşam alanlarında kullanmak avantaj sağlar.

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir