Sert peyzaj denince aklımıza ilk gelen doğal taş cinsi olarak granit gelmektedir. Çevre ve yol düzenlemelerinde olsun granit plaka taşlar, gerekse granit küp taşlar veya granit bordür olarak kullanılmakta olan granit küp taşlar, ülkemizde Bergama yöresinde çıkartılan bir doğal taş çeşitlerinden birisidir.

GRANİT KÜP TAŞLAR

Çok uzun yıllar yapısını ve dayanıklılığını koruyabilen granit taşlar kimi zaman doğal kırma taş olarak karşımıza çıkarken kimi zaman da bıçak kesimi olarak karşımıza çıkmış aynı zaman içerisinde sert peyzaj projeleri üzerinde de sıkça yer aldığı görülmektedir. On yılı aşkın bir süredir kendi ocaklarımız üzerinde üretim veya satış yapmakta olan firmamız Karadeniz Granit, ülkemiz üzerinde yer alan bünyede, gerek belediyeler olsun, gerekse özel projeler olsun, doğal taş temini yapma konusu üzerinde birincil adres olma niteliğini kazanmış olan sektörün en önemli isimlerinden birisi haline gelmiştir.

Bergama Granit

Bergama graniti dediğimiz zaman aklımıza ilk olarak kendine has dokusu ve en kaliteli kırma ve kesme makineleriyle siz değerli müşterilerimize sunan Karadeniz Granit Taş Firması yurt dışına da granit ihracatı yapmaktadır. Piyasaya sunduğumuz 4X6 granit küp taş, 6X8 granit küp taş ve 8 X 10 granit küp taşımızın ebat ve kesimlerinde hiçbir zaman bozulma ve renk sapması olmamaktadır.

GRANİT DOĞAL TAŞLAR

Bu nedenle rakiplerimiz arasında sivrilen ve her geçen gün kendi makine parkurunu yenileyebilen ve daha kaliteli üretimlere imza atabilen bir firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Konum olarak Bergama Kozak bölgesinde bulunan 2 adet ocağımızın toplam rezervi 3.500.000 m³ tür.

Yıllık ortalama üretim kapasitesi 15.000 m³ civarıdır. Makine parkurumuzda 3 adet 50 tonluk ve 40 tonluk Cat Ekskavatör ve 4 adet 35 tonluk Kawasaki mevcuttur.

KARADENİZ GRANİT KÜP TAŞ

Karadeniz Granit Küp taş firmasını rakiplerinden bir adım öteye taşıyan bir diğer özellik ise, müşterilerine doğal taşı satıp projeleri kendi kaderine terk etmemesidir. Tüm doğal taş ve sert peyzaj uygulama projeleri için bizi arayabilmeniz mümkündür. Uygulama konusunda deneyimli mimar ve ekiplerimizi sizlere kendi garantimiz altında çözüm ortağı olarak sunuyoruz.

GRANİT KÜP TAŞ

Granit Başlıca kuvars ve feldspattan oluşur. İçinde azmiktarda mika amfibol, piroksen ve raslantısal olarak diğer mineraller içeren plutonik magma kayacı yoğunluk 2,65 ile 2,80 arasında değişim göstermektedir. Granit parlak beyaz, pembe, yeşil ve gri türleri mevcuttur. Granit yer kabuğunda rastlanan en sık kayaçlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Taş ocakları aracılığı ile yontulup parlatılarak süsleme yada kaplama amacıyla kullanılmaktadır. Granit doğal kırma yöntemleriyle yol kaplamaları sırasında da kullanılır.

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir