Kozak taşı, volkanik kaya sınıfından olan bir taştır. Taşın rengi gri granit olarak bilinmektedir. Kozak Taşı  farklı şekilde oluşmuştur. Kütle, damar ve akıntı taşın oluşum şeklidir. Taş büyük sütun halinde bulunur. Dünya katmanlarından olan, magmanın lav halinden katı hale dönmesi ile meydana gelir. Erga granit madencilik sürekli kozak taşından haberde olmanız için sitemizi sık kullananlara ekleye bilirsiniz.

Kozak Taşı Kullanım Alanları

Ülkemizde rahat şekilde bulunan bu taş türü, doğada en fazla bulunan taşlar arasında yer alır. Doğa koşullarına dayanıklı bir yapısı bulunan bu taş, zamana karşı da oldukça dayanıklılık gösterir. Küp taşlar değişik şekillerde kullanılır. Renk çeşitleri de bulunan taş, bu yönü bakımından son yıllarda oldukça fazla tercih edilir. Ülkemizde çıkarılması nedeniyle de taş fiyatları oldukça uygundur.

Taşın kullanım alanları:

  • İnşaat sektöründe
  • Zemin döşemeleri
  • Mutfak tezgahları
  • Merdiven yapıları
  • Şömineler
  • Yapı taşı
  • Parke taşı

Şeklinde sıralanabilir. Sert yapısı ve dayanıklı yapısı bu taşın kullanım alanını genişletir.

kozak taşı Granit
Kozak taşı üretimi

Kozak Taşı Fiyat Listesi

Ülkemizde çıkarılan bir taş türü olan kozak taş fiyatları ebatlarına göre değişiklik gösterir. Ton olarak 1 ton ağırlığında olan taş dökme haliyle https://www.ergagranit.com/granit-kup-tas-fiyatlari.html Verdiğimiz Likten Granit fiyatlarına baka bilirsiniz. Bu taşın ebatları ise 8 x 10 x 10 olarak yapılandırılmıştır. Bu fiyat granit taş için geçerlidir. Doğal kırma taş için fiyatlar değişiklik gösterir. Ebat olarak 6 x 8 x 8 olan ve 1 ton ağırlığında olan taş fiyatı ise ..? lira civarındadır. Dökme olarak kategorize edilen taş fiyatı değişiklik gösterebilir.

Kozak Taşı Ürünleri

Kozak taşı için kullanım alanına ve şekline bağlı olarak pek çok ürün bulunur. Granit ürünler kullanım alanı genişliği ile her yerde karşımıza çıkabilir. Sarı kayrak taşlar için de pek çok kullanım alanı bulunur. Granit bordür, kayrak taşı gibi ürünler her yerde kullanılır. Bir evin bahçesinde ya da otel duvarlarında bu taşlar ile karşılaşmamak mümkün değildir. Estetik görüntüleri yanında bu taşların sağlam yapıları da kullanım için avantaj sağlar. Her yerde ve alanda kullanıma sahip olan taşlar uzun süre dayanıklılık gösterir ve estetik görüntü sağlar.

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir