Ankara – Bazalt küp taş

Ankara – Bazalt küp taş Karadeniz granit aş firmamız Ankara bazalt küp taş üretimini ve uygulama faaliyetini veren bazalt küp taşları isteğe göre farklı ebatlarda müşterilerine alternatif olarak sunmaktadır. bazalt küp taş renk ve doku olarak doğaya uyum sağlayan siyah ve sağlam bir yapıya sahiptir.

Bazalt küp taş Kullanım alanları;

Ankara bazalt küp taş kullanımları genelde yollarda ve kaldırımlarda kullanılan sağlam bir yapıya sahip olarak kırılmaz ve aşınma yapmaz. bazalt küp taş diğer bir kullanım alanı ise granit küp taş içerisinde şık durarak desen çalışmalarında kullanılır.,

Ankara Bazalt küp taş döşeme
Ankara Bazalt küp taş üretimi

Ankara bazalt küp taş ölçüleri;

Ankara bazalt küp taşı 5 ebat ve ölçülerden uluşmaktadır bunlardan bir kaçını sıralaya biliriz. 4x6x6 ebatlarında minik bazalt küp taş olarak genelde yürüme yollarında kullanılmaktadır. 6x8x8 ankara bazalt küp taşları 4×6 ya daha yakın olduğu için aynı alanlarda kullanıla bilirsiniz. 8x10x10 Ankara bazalt küp taşı kullanım alanı ise genelde yollarda ve otoparklarda kullanılmaktadır ve büyük araçlar için çökmeye dayanıklı olarak ağırlıklı olarak Türkiye de genelde 8x10x10 ebatları kullanılmaktadır. 10x10x20 Ankara bazalt küp taşı genelde fabrikalarda ve tarihe esere daha yakın seçilen ve eski Arnavut kaldırım taşlarını anımsatan yapıya girmektedir.

Ankara Bazalt küp taş Fiyatları;

Ankara bazalt küp taş üretimini yapan şirketimiz öncelikli olarak Türkiye ve yurt dışını aynı oranlarda tutarak bazalt küp taş fiyatlarını Türkiyede iç piyasada satışını yaptığımız yurt dışında ihracat larımız ile bire bir farklı ve kullanılmayan bazalt küp taşlardan kaçınan dürüst ve kaliteli firmalar arasında bulunmaktayız. Ankara Bazalt küp taş fiyatlarını daha iyi bir şekilde analiz etmek için firmamızın üst kısmında yer alan numaralarımızdan ulaşa bilirisiniz.

Bazalt küp taş nedir?

Bazalt, yoğun ve sert olduğundan, basınca karşı mukavemeti en çok olan taştır. Bazalt Granitten daha serttir. Bundan ötürü her yerde inşaat taşı, parke, balast, mıcır yapımı için faydalı olup, Türkiye’de birçok vilayetlerde yol işlerinde kullanılan yegâne Bazalt taştır. Urfa, Antep, Diyarbakır civarında ve Trakya’da Çorlu dolaylarında bazalt lardan mıcır yapımında istifade edilir. Hareketsiz okunuşu gevrek olan bazalt tüfleri fazla poyraz sünger gibi gözenekli olur. Bu özelliklerinden ötürü da yeğni yapı malzemesi okunuşu 1300 IOC’de eritilenler de asitlere oturmuş gereç yapımında kullanılır.
Sözlükte “bazalt” neden demek?
1. koyu renkli, sert bir tür yanardağ kültesi.
Bazalt Küp taş kelimesinin İngilizcesi
[basalthet ] n. basalt, darkigneousrock, volcanicrock
adj. basaltic, pertainingtobasalt, likebasalt
n. basalt
Köken: Fransızca

 Benzer Gönderiler

0 Yorum

  1. güzel paylaşımlar yapışsınız sitenizde çok faydalı bilgilere sahip oldum teşekürler.

  2. firmanızın sitesi gerçekten çok güzel ve faydalı bilgiler paylaşılmış.

  3. Merhabalar sayın site sahibi çok bilgi aldım yazınız için teşekür ederim. hayırlı işler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir