Bazalt küp taşKaradeniz granitaş firmamız faaliyet alanı Türkiye ve yurt dışında Bazalt küp taş ,granit küp taş üretimini ve uygulama faaliyetini vermektedir .

Bazalt küp taş sert ve kullanışlı bir yapıya sahip 15 yılda bir milim aşınmaktadır.

Kulanım alanları : Bazalt küp taş parklarda , yollarda , villa , yürüme yaya yollarında , sık olark kullanılmaktadır.

Bazalt küp taş ebatları ve kullanım alanları: Bazalt küp taş ebatları isteğe göre kesilmektedir ve genel olarak yoğun 3 ebatta ayrılmaktadır.

4x6x6 genelde bahçelerde ve yürüme yollarında kullanılmaktadır.

6x8x8 ebatları villa ve parklarda kullanılmaktadır.

8x10x10 ebatları yoğun olarak çok tonaçlı araçların geçe bileceği ebatlarındandır.

Bazalt küp taş Sarfiyatı: 4 x6 dan 8 m2 yer kaplamaktadır, 6×8 den 7 m2 yer yapmaktadır, 8×10 dan 5 il 5.5 yer kaplamaktadır.

Benzer Gönderiler

0 Yorum

  1. BAZALT KÜP TAŞI Firması : Bazalt taşı ebatları arasında en çok tüketilen taşıküp ismine sahip olan taşlardır. Ankara taşı olarak ta bilinen bazalt küp taşları sert zemin projelerinde yer döşemesi ve duvar uygulama taşı olarak kullanılmaktadır. BAZALT KÜP TAŞI üretimi el ile tek tek kırılarak üretilmektedir. Bazalt Küp Taşı siyah renkli ve oldukça sert bir yapıya sahiptir. Ülkemizde bir çok il ve ilçe 8×10 – 6×8 – 4×6 gibi vb ebatlarda mahalle sokak park ve kaldırım gibi vb alanlarda tek tek kum üzerine dizilerek döşemesi yapılmaktadır. Bazalt Küp Taşı rengi ve dokusu gereği Granit Andezit gibi vb tüm doğal küp taşlar ile oldukça uyumlu oldukarı için granit küp taşı , andezit küp taşı , diyabaz küp taşı ,mermer küp taşı ve traverten küp taşları ile yer döşeme ve duvar uygulama projelerinde birlikte de kullanılabilmektedirler. Bazalt küp taşlarının en çok birlikte aynı projede yer aldığı küp taş ise GRANİT KÜP TAŞI dır. Bazalt Küp Taşı ve Granit Küp Taşı yol ve kaldırım döşemelerinde alternatifi olmayan doğal taşlar dan bir tanesidir. Küp Taşı oromobil ve ağır vasıta lı araçlarında kullandığı yollarda olmazsa olmazlardandır. Sert zemin projelerinde büyük bir beğeni ve ilgi ile tüketilen BAZALT küp taşları Ankara ve İzmir ilimizde üretilmektedir. Küp taşların kendini bu kadar çok sevdirmesindeki etkenler ise kullanıldığı mekana alana estetiklik , şıklık , doğal Görsellik ve kışları yaya araçlarımızı çamur lardan korumaları ve yazları ise koku yapmayıp ortamaılık bir atmasfor sağlamasıdır. Ayrıca sağlıklı, uzun ömürlü ve bozuşmuyor olmalarıda en gözde küp taş olduğunu göstermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir