Bazalt bordür taşları üç farklı ebat ile üretimi sağlanan, sağlamlığı ve uzun süren kullanımı ile dikkat çeken bir yapı malzeme taşıdır. Ölçüleri 10*20*50 cm, 10*15*50 cm ve 15*25*50 cm boyutlarındadır. Türkiye de üretimi sağlanmakta, bir başka deyişle ülkemizde maden yatakları bulunmaktadır. Türkiye de milyonlarca yıl öncesine dayanan volkanik hareketlerin ardından oluşan tabakaların zaman içerisinde sağladığı değişim ve gelişim ile ortaya çıkmıştır. Bazalt bordür Suya karşı dayanıklıdır, suyu yüzeyine ya da korudu şeye karşı geçirmez, suda deforme olmaz, sıkıştırılmış dokusu ve koyu rengi bilinen özellikleridir. Düzgün bir işleyiş sürecine tabi olduktan sonra kısa sürede istenilen kalıba girmesi ve bu kalıp içerisinde dayanıklılığından hiçbir taviz vermemesi sayesinde sıklıkla kullanılır. Kesimi granit kayalarında olduğu gibi, su ile desteklenmiş disk bıçakları ile sağlanır.

En sık İç Anadolu bölgesinden temin edilir. Ankara başta olmak üzere, İzmir, Kayseri, Kars, Muş, Diyarbakır bazalt, Adana gibi bölgelerimizde üretimin merkezi konumların dadırlar. Ayrıca kaplama ya da döşeme taşı olarak da nitelendirilip, kullanılabilirler. Bahçelerimiz için ya da çevremizde ki alanları düzenlememizde granit küp taşı ile eş güdümlü ya da yalnız olarak kullanılabilirler. Granit ile bu kadar uyumlu olmasının sebebi yapı malzemesinin yakınlığı ancak granitin renginin beyaz olması yerine bazaltın renginin koyu olmasıdır. Böylece estetik değerleri ortaya çıkartması mümkün kılınmaktadır.

Bazalt bordür İhracatı

Ülkemiz de dahil olmak üzere bütün dünya da Bazalt Bordür yapı malzemesi denildiğinde ilk akla gelen materyallerden biridir. Çünkü dayanıklı yollar, gösterişli ve deforme olmayan kaldırımlar, tretuar, garaj içlerinde ya da parklarda da düzenleme çalışması olarak, çevre alanların şekillendirilmesinde, şehir düzenlemelerinde tercih edilir. Bazalt bordür taşları, yapıların hemen her bölgelerinde kullanımları mümkündür. Duvar yapımı, zemin eklentisi ya da dikilecek bir binanın ya da yapının temelinde bile kullanılabilir. Mesela döşeme uygulanan bir zeminde taşların bozulmaması ve sıralanması için sıkıştırılarak kullanımı yine mümkündür. Sağlık açısından hiçbir problem yaratmaz, tam terinse bazı özel bazalt taşlarını enerji taşı olarak kullanılmaktadır. Koku, su, kir tutmaz. Yağmur suyu ile kendini yineleyebilme özelliği vardır. Doğal görüntüsünü ve enerjisini kaybetmez, değiştirmez. İhracat olarak da ülkemize gelir sağlayan bazalt bordür taşları, Ankara tarafında yapılan üretim sahaları ile hem İzmir hem Mersin limanı ile dünyaya açılmaktadır.

Bazalt bordür Taşların doku yapıları, işleyişleri ve renkleri asla solmaz. Bu konuda, bazalt bordür taşlarının üretimini ve işleyişini yapan firmalar direkt olarak garantisini verirler. Ömürleri çok uzundur. Doğal olarak hiçbir kimyasal uygulanmadan satışa sunulan taşlarda, inşaat sektörü başta olmak üzere bir çok proje de kullanılması mümkündür. Binlerce yıldır insanların kullanımında olan bu taşların, insanlara daha da uzun yıllar hizmet etmesinde hiçbir zarar görülmemektedir. Tam tersine diğer kırılan veya dökülen yapı malzemelerinin aksine daha da kullanılması gerektiği ortaya çıkmaktadır. Neden paranız ile rezil olasınız ki? Fiyatının sağladığı hizmete oranla oldukça düşük olduğu ortadır. Parklarımızda, peyzajlarımızda, yollarımızda, kaldırımlarımızda, inşaatlarımızda, okul alanlarımızda, etkinlik bölgelerimizde kısacası aklınıza gelen insanın girdiği bütün yerde kullanımının bir sakıncası yoktur. Tam tersine sağlayacağı güvenlik avantajları sayesinde artısı olacaktır.

Kitlelere satış yapan firmalar hali hazırda piyasada ki ipi göğüslemektedir. Bu yüzden kalitelerin tesadüf olmadığını ve bu firmaların burada boşuna olmadığını siz de bizim kadar iyi biliyorsunuz. Bazalt bordür’da Müşteri ve tüketici odaklı çalışarak, ihtiyaçlarına yönelik en gerekli paketi en uygun fiyata ve doğru zamanda iletmek bu konuda firmaların referanslarını güçlü yönde etkileyen etkenlerden biridir.

bazalt bordür taşı üretimi ve fiyatı

Benzer Gönderiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir